Tippek a sikeres lebonyolításhoz A gyerekek izgatottan várják a nagy napot, de a szülőknek a szülinapszervezés sokszor kihívást jelent. Egy-két bevált tippel, rugalmas hozzáállással már az készülődés is vidám lehet, főleg, ha a kis ünnepeltet is bevonjuk. Néhány ötletet adunk az előkészületekhez és a megvalósításhoz.
Kezdjük az elején
Mielőtt ötletelni kezdenénk, tisztázzunk néhány alapvető kérdést néhány héttel korábban, mert így megkönnyíthetjük a dolgunkat:
- Otthon rendezzük a bulit vagy máshol?
- Hány gyereket hívunk meg?
- Szülők is jöhetnek?
- Mennyi időt és pénzt szánunk rá?
Bevált szabályok, amiket érdemes megfogadni
- Ahány éves, annyi meghívott. Ez a módszer általában működik. Fontos, hogy hagyjuk a gyereket eldönteni, kit szeretne meghívni, kivel szeret játszani.
- Legyen segítségünk! Megkérhetünk egy Animátort, hogy segítsen lebonyolítani az eseményt.
- Egyeztessük mindenkivel az időpontot, lehetőleg 4 héttel korábban. Várhatóan néhányan le fogják mondani. Ha Animátort fogadsz, érdemes 1-2 hónappal a születésnap előtt foglalni.
- Küldjük el a meghívókat.E-mailben is küldhetjük, de a legeredetibb a saját készítésű, személyesen átadott meghívó.
- A meghívón kérjünk a szülőktől telefonon visszajelzést.Kérdezzük meg azt is, hogy nem allergiás-e valamire a gyermek, s a meghívón ne csak a kezdő, hanem a záró időpont is legyen rajta.
- Az időpont legyen kora délután, hétvégén, de ne ünnepek alatt, hosszú hétvégén, ovis, sulis rendezvénnyel egy időben vagy akkor, amikor más szervez bulit.
- Csináljunk forgatókönyvet, de legyünk rugalmasak, és kellő humorral kezeljük a felmerülő problémákat.
- Legyen meg minden szülő telefonszáma, ill. tartsunk készenlétben egy elsősegélydobozt a zsúr idejére.
- Készüljünk filmmel, arra az esetre, ha a buli elhúzódna vagy egy-két gyerekért csak későn jönnek.
Hol tartsuk a bulit?
Külső helyszínen, de mi szervezzük
Megfelelő időjárási viszonyok mellett rendezhetünk pikniket a parkban, erdőben. Budapesten sok szép hely van: Margitsziget, Gellért-hegy, Normafa. Vigyünk plédet, piknikkosarat, készüljünk szabadtéri játékokkal. Játszóterek, csúszdaparkok is előnyösek. A közeli művelődési házakban is érdemes körülnézni, vagy ahol rendeznek gyerekfoglalkozásokat.
Otthon
Ha van kertünk és az idő is szép, akkor a legkényelmesebb otthon tartani a zsúrt és persze ez a legolcsóbb megoldás is. Kisebb gyerekekkel leginkább ez a célszerű. Ha nincs kertünk, a lakásban is nagyon vidám szülinapot lehet rendezni, csak figyeljünk a korlátokra, ne hívjunk 10-12 gyereket és ne rendezzünk fogócskát. Profi zsúrszervezőket is megbízhatunk, akik mindent megszerveznek helyettünk, ahol egy vagy több animátor segítségével nagy terhet vehetsz le a válladról. Program, játék Gondoljuk először is végig, mi legyen a sorrend a programban: mikor jöjjön a születésnapi torta, ajándékbontás, mikor esznek és játszanak a gyerekek. Szórakoztató játékok:
- Sokszemélyes társasjátékok – Activity, Twister
- Kézműveskedés – csináljunk papírból álarcot, koronát, csákót, jelmezt
- Kalandos kincskeresés, szobros játék, találós kérdés, logikai játék, kvíz
- Mozisarok – filmnéző kuckó rövid rajzfilmekkel, adhatunk pattogatott kukoricát papírtölcsérben, hozzá szívószálas pohárban üdítőt.
- Ha pedig igazán felejthetetlen szülinapt szeretnél, hívj egy profi Animátort.
Díszítés
A lufit nagyon szeretik la gyerekek, sok legyen belőle. Üdvözlőfeliratot is kitehetünk, gyárthatunk a gyerekekkel papírgirlandot, akaszthatunk fel lampionokat, oszthatunk papírkalapokat, de minden legyen nagyon színes. Tegyük egyedivé az evőszközöket, poharakat! Használjunk papír- vagy műanyag poharakat és evőszközt, s írjuk rá a gyerekek nevét, vagy rajzoljuk fel az ovisok jelét.
Tematikus szülinap
Válasszatok tematikát, ami köré épül a szülinap. Milyenre vágyik az ünnepelt? Kedvenc meséje, hercegnős, kalózos, szuperhősös, dzsungeles, varázslós vagy detektíves, HarryPotter? Témába vágó dekoráció, játékok, jelmezek lehetnek, pl.: hercegnős: papírkoronák, rózsaszín italok (málnaszörp) és süti (cukormáz), eper, gyöngyök, papírcsipke minták, hercegnős szalvéta, kalózos: a kapitány hordhat a fél szemény fedőt. Adjunk mindenkinek papírcsákót, tegyünk aranypénzeket csokiból egy kincsesládába (fadobozkába).
Hogyan óvjuk a gyerekeket és a lakást?
- Ne használjuk az egész lakást vagy házat, jelöljünk ki egy helységet!
- Pakoljunk el mindent, ami törékeny, drága, veszélyes vagy szúrós.
- Használjunk papírtányért, papírpoharat, műanyag evőeszközt, dobozos üdítőt.
- A háziállatokat helyezzük biztonságba.
- Ha mozdítható a szőnyeg, inkább szedjük fel.
Adjunk mi is ajándékot!
Ha a vendég gyerekeknek ajándékot adunk távozáskor, az legyen apróság: édesség, lufi, szappanbuborék fújó, rágógumi, matrica, nyalóka, bonbon, gumicukor. A maradék aprósütit osszuk szét a vendégek között színes papírzacskókban. Ajándék lehet az is, amit a zsúr alatt kézműves program keretében készítünk, pl. festett virágcserép. Ha kézműves vagy tematikus szülinapot tartunk, mindenki hazaviheti, amit alkotott, vagy akár a kellékeket (papírkorona, csokipénz). Fotózzunk, filmezzünk! Ezek a legszebb emlékek nekünk és a gyerekeknek is. A fényképekből a zsúr után a résztvevőknek ne feledjük el elküldeni a legjobbakat emlékül. Jó szórakozást! Kívánom nektek, hogy éljetek, hogy legyenek felejthetetlen pillanataitok, hogy mosolyogjatok, és mosolyogtassatok. Nevessetek a hasatokat fogva, és könnyekkel küszködve. Legyetek boldogok, alkossatok szenvedéllyel! Gajdán Éva Cintia
Legutóbbi hozzászólások